Tisíc príbehov 

podujatie venované literatúre, hudbe a filmu

1.4. - 7.4.2019, Kultúrny dom Bánov

VÝSTAVA "12 SVETOV" -Expozícia 12tich súčasných českých autorov pre deti. Presah rôznych výtvarných techník znázorňujúcich bohatý svet detskej fantázie. Výstava je realizovaná v spolupráci s Českým centrom v Bratislave a je sprístupnená od 1. do 5. apríla počas úradných hodín OÚ v Bánove a 6.-7.apríla v čase od 15:00 do 19:00 hod.

ZBIERKA KNÍH ČASOPISOV LP, CD A DVD. Tituly, ktoré chcete darovať, môžete priniesť do KD v Bánove v dňoch 1.-5. apríla v čase od 09:00 do 15:00 hod. Ak máte záujem o predaj svojich kníh na Knižnom trhu, rezervujte si predajný stôl na 0948 504 201, poplatok je 1€.

PÚTAVÉ AKTIVITY PRE NAŠE DETI v dňoch 3.-5. apríla: Zábavné rozprávkové rébusy a hádanky. Veselé úlohy s Krtkom a jeho kapelou. Dobrodružné putovanie s povesťami a bájkami. Hľadanie nových príbehov. Program pre ZŠ s MŠ vytvorený v spolupráci s Evkou Čvirikovou.

RETRO KÚTIK - Expozícia audiovizuálnej techniky z dôb minulých inštalovaná v Obecnej knižnici Bánov. K dispozícii celý týždeň počas otváracích hodín knižnice.

SOBOTA 6. apríla

KNIŽNÝ TRH - Knihy, časopisy, LP, CD a DVD. Od 15:00 do 19:00 hod v KD Bánov. Pod vedením projektu "Nehádžem do koša, posúvam ďalej" takto mnohé knihy zapadnuté prachom znova uzrú svetlo sveta a dostanú šancu vypovedať ešte aspoň raz svoj príbeh.

RYTMICKÉ HRANIE PRE DETI 15:00 - 15:30

ČITATEĽSKÝ HAPPENING - Od 15:30 do 17:00 hod. Túlavá čitáreň z Nových Zámkov, spisovateľka Dominika "Geri" Gerhátová a hudobníci Martin Krajčír, Libor Šimunek a Stanislav Chlebuš si pre Vás pripravili interaktívnu literárno-hudobnú improvizáciu plnú nečakaných zvratov.

SOUL TIME 17:00 - 17:30 - spev Simona Bachová, gitara Marián Polák.

FILMOVÁ CHUŤOVKA - Od 17:30 v malej zasadačke OÚ v Bánove.  COOLTÚRA (réžia: Miro Remo, 65 min., SK dab.) - kontroverzný dokument o zmysle a stave slovenskej kultúry, ktorá sa stala jednou z ďalších zložiek obchodu.

NEDEĽA 7. apríla

WORKSHOP "Môj strom šťastia" - Od 15:00 do 17:00 hod. v KD Bánov. Priestorová koláž s využitím stránok zo starých kníh, doplnená o šťastné farebné detaily. Tvorivé poobedie pre všetky vekové kategórie pod vedením skúsených lektoriek: Henrieta Takácsová, Zdenka Klučková a Natália Martišová.

ČAJ O PIATEJ - 17:00 hod - Posedenie pri čaji a iných dobrotách v spoločnosti dobrých kníh.

FILMOVÁ CHUŤOVKA - Od 17:30 v malej zasadačke OÚ v Bánove. DIGITÁLNA REVOLÚCIA (réžia: Peter Schnall, 52 min., CZ dab.) Dokument mapuje pôsobenie a vplyv internetu na našu každodennosť. Čo v našich životoch zmenil, prečo získal takú obľubu a ako sa budú vyvíjať informačné technológie v budúcnosti.

Všetci ste srdečne vítaní. Vstupné na všetky aktivity je úplne dobrovoľné. Vopred ďakujeme za príspevok, ktorý nám dovolí aj naďalej pripravovať takéto krásne podujatia.

FOTOGALÉRIA

© 2021 Ing. Naďa Vnučková, 0948504201, simunekova@azet.sk
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky