Do tohto projektu sa zapojilo už viacero spoločností, organizácií ale aj jednotlivcov:

Materská škola Bánov
Prijímajú: Detské knihy a časopisy v dobrom stave, CD a DVD pre deti, funkčné hračky (skladačky, stavebnice, puzzle, náučné a spoločenské hry, interaktívne a kreatívne hračky, hudobné nástroje, športové potreby, hračky do piesku a podobne), plyšáci. Veková kategória 3-6 rokov. Plus materiál na tvorivé dielne - zvyšky látok, gombíky, farby, krepové a dekoračné papiere, stužky a podobne... V škôlke môžete tiež odovzdať vrchnáčiky z PET fliaš. Všetko po dohode vopred s pani Bc. Soňa Cviková, mail: msbanov@gmail.com, mobil 0949 633 174 (radšej písať, ako volať, prosíme). ĎAKUJEME!

Ján Čikel, Jesenského 22 - chovateľ

komodita 1: ZVYŠKY Z KUCHYNE - podmienky:
1. nosiť v uzatvorených vedrách, nie príliš skysnuté, resp. zhnité,
2. baliť zvlášť rastlinné zvyšky ( šupy zo zemiakov, jabĺk, ovocie atď ) a zvlášť živočíšne
3. netreba sa nahlasovať, stačí zvoniť pri bráne, poskytne vedrá na výmenu
komodita 2: SUCHÉ PEČIVO / ČERSTVÉ PEČIVO - podmienky: 1. nie plesnivé

Drevorezbár - Piršel Vladimír, kpt. Nálepku 138, Bánov, 0908509410.

Prijíma: drevo z ovocných stromov napr. vyklčované stromy - orech, jabloň, marhuľa, čerešňa ale tiež javor, topoľ, lipa. Vytvára z toho rôzne pekné veci :)

Posúva ďalej: Kúsky dreva vyprodukované ako odpad ale vhodné na pálenie v kachliach príp. v krbe aj t.č. má väčšie množstvo odpadu. ĎAKUJEME

Pizzeria Neapol Bánov, kontakt Zuzana Melišková 0908166152

Prijímajú: Nepokazené čisté hračky, časopisy, knihy, reklamné predmety, kvety a rastlinky na zútulnenie interiéru aj exteriéru.
Ponúkajú ďalej: Použitý olej uskladnený v sude, fľaše od vína a alkoholu, vrchnáčiky od PET fliaš, nepokazené zvyšky jedla - konce pizze, hranolky... ideálne pre nejakého chovateľa.

Lekáreň Bánov, školská ulica - Prijíma nespotrebované lieky a liečivá. 

1. Odovzdávajte len nespotrebované lieky a liečivá. Lekáreň od vás neprijme rôzne výživové doplnky, vitamíny, čaje alebo homeopatiká, ktoré sa nepovažujú za nebezpečný odpad

2. Lieky zbavte papierového obalu a príbalového letáka, tie dajte do separovaného zberu.

3. Do lekárne prineste lieky v blistroch, fľaškách alebo tubách, tie sa spália aj s obalom. Obal je súčasť lieku, nesie stopy liečiva alebo toxických látok, a preto patrí do liekového odpadu. Z rovnakého dôvodu sa odporúčajú takto likvidovať aj prázdne obaly od liekov, ktoré nepatria do TKO. Lieky z blistrov určite nevyberajte, nevytláčajte z túb ani nevylievajte z fľašiek, neodporúča sa to, nakoľko potom v zbere spoločne chemicky reagujú.

OZ Zatúlané labky v Šuranoch, Kristína Páleníková 0915 169 777.

Prijímajú: Posteľné obliečky, deky, plachty, prepravky na transport psíkov a mačiek, búdy, pelechy, obojky, vodítka ale aj pracie prášky, granule, konzervy pre zvieratá alebo výživové doplnky.

Ponúkajú na adopciu "zatúlané" mačky a psíkov pod podmienkou, že aspoň v noci môžu byť vnútri v byte, dome, letnej kuchynke, či garáži. Poplatok je 30 eur za veterinárne ošetrenie.

Ak máte veci na darovanie pre OZ Zatúlané labky, môžete kontaktovať aj Evku Šárgovú 0918 520 757, ktorá je sprostredkovateľom medzi obyvateľmi Bánova a útulkom.

Miroslav Klobučník 0903 469 381

Prijíma zvyšky voskových sviečok na výrobu nových sviečok.

Poľnopredajňa Bánov, Šurany aj Nové Zámky

Prijíma potraviny trvanlivého charakteru - viac v príspevku TRVANLIVÉ POTRAVINY - a v spolupráci s neziskovou organizáciou Inšpirujme svet ich posúva ďalej sociálne slabším rodinám.

Textil Molnár, Novozámocká ulica, Bánov

Posúvajú ďalej vešiaky, ramienka na šaty - k dispozícii sú v krabici pri vchodových dverách do predajne.

Drogéria, Novozámocká ulica, Bánov

Prijímajú plastové vrchnáčiky z PET fliaš, ktoré ďalej darujú na charitatívne účely.

Posúvajú ďalej kartónové krabice rôzne veľkosti po osobnej dohode (ak potrebujete na sťahovanie alebo prenos niečoho, radi Vám odložia)

© 2021 Ing. Naďa Vnučková, 0948504201, simunekova@azet.sk
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky